Automatyczne krajalnice do wędlin są już standardowym wyposażeniem w sklepach mięsnych i supermarketach. Chętnie wykorzystywane są także w punktach gastronomicznych, firmach cateringowych i placówkach handlowych, prowadzących sprzedaż produktów przetwórstwa mięsnego czy serów. Popularność krajalnic do wędlin jest w pełni uzasadniona – ułatwiają pracę ekspedientom, usprawniają obsługę klienta, a tym samym przyczyniają się do wzrostu zysków.
Oszczędność czasu i energii
Automatyczne krajalnice do wędlin stanowią niezrównaną pomoc przy sprzedaży produktów wędliniarskich. Można dzięki nim szybko skroić duże kawałki szynki czy sera, oszczędzając przy tym znaczną ilość czasu – zasobu niezwykle ważnego w każdej działalności handlowej czy gastronomicznej.
Manualne krojenie żywności wiąże się z dużym ryzykiem skaleczeń oraz wymaga od pracowników sporego wysiłku, a to prowadzi do szybkiego przemęczenia i opóźnień bądź przestojów w pracy przedsiębiorstwa. Trzeba także regularnie ostrzyć noże, co nie jest konieczne, gdy zaopatrzymy sklep w krajalnicę z automatycznym systemem ostrzenia.
Funkcjonalność i estetyka
Niektóre urządzenia krojące produkty mięsne skonstruowane są tak, by mogły posłużyć także do krojenia serów, warzyw, a nawet chleba. Ich wielofunkcyjność wynika z możliwości zmiany ustawień grubości krojenia, a niekiedy także prędkości, z jaką obraca się ostrze (funkcja szczególnie przydatna przy krojeniu twardszych warzyw). Regulacja grubości krojenia (od 1 do ponad 20 mm) pozwala na uzyskanie równych, jednolitych plastrów, które – serwowane czy sprzedawane – doskonale się prezentują i świadczą o profesjonalnym podejściu przedsiębiorstwa do świadczonych usług.
Krajalnice do wędlin są bardzo wygodne i praktyczne – zapewniają łatwy demontaż w celu ich czyszczenia. Nie wymagają stosowania żadnych specjalnych środków czyszczących, gdyż wykonane są w większości ze stali i aluminium. Jest to także gwarancją trwałości krajalnic. Odpowiednio użytkowane urządzenia mogą posłużyć przez długie lata.